לחתוך את הכאב

בימוי: יונתן ניר וצפריר גלמן | ישראל | 50 דק | 2011

לציון יום הזיכרון 

הסרט והקלטת מפגש דוקותרפיה עם הבמאי יונתן ניר זמינים לצפייה עד ליום ראשון 22.5 בשעה 10:00 בבוקר (שעון ישראל)

צפו בקטע מתוך הסרט:

"סרט תיעודי שהפך לשיטת טיפול"

- יריב פלג, מאקו

תקציר:

הסרט מתעד במשך 3 שנים את סיפורו של צעיר ישראלי המחליט לקטוע את רגלו על מנת להיפטר מתסמונת כאב מסתורית. במהלך הסרט מתגלה כי שורשיו של אותו כאב נעוצים באירוע טראומתי שעבר במהלך שירותו הצבאי, אירוע כלפיו הוא חש אשמה גדולה.

 

הסרט חושף שכבה אחר שכבה את נפשו של אדם שנלחם על חייו מול שדים פנימיים שלא נותנים לו מנוח, עד לסוף המפתיע שמעורר תהיות לגבי היחסים המורכבים שבין הגוף לנפש.

לחתוך את הכאב נרכש לשידור על ידי "רשת" ונתמך על ידי הקרן החדשה לקולנוע. הוא הוקרן בהקרנת בכורה בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי בחיפה וכן, מוקרן באופן קבוע בכנסים מקצועיים בנושא טראומה של פסיכולוגים, עובדי רווחה, שופטים ורופאים. בנוסף, הסרט מוקרן גם בחוגים לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב, חיפה, בר-אילן ובבית הספר לרפואה בטכניון..

"סיפור בלתי יאמן" 

- רשת

"החיים של מתן ברמן יכולים להעניק השראה לכולנו"

- מאקו

על ההרצאה ומפגש דוקותרפיה עם הבמאי יונתן ניר

בנוסף לעבודתו כבמאי ומפיק, רכש לו ניר בעשור האחרון שם של מרצה מנוסה ומבוקש והוא העביר עד היום יותר מ-1300 הרצאות בפני קהלים מגוונים בארץ ובעולם. 

בהרצאותיו מעוררות ההשראה, המשולבות עם הקרנה של אחד מסרטיו ומותאמות באופן אישי לקהל אותו הוא פוגש, הוא מדבר על קולנוע דוקומנטרי ככלי לשינוי חברתי והעצמה אישית, הוא מדבר על אתיקה, אסתטיקה ומה שביניהם. 

,​תוך כדי העבודה על ״לחתוך את הכאב״ ועל ״הדולפין״, שני סרטיו הראשונים, החל יונתן לפתח יחד עם הפסיכולוג יורם בן יהודה, מי שפיקד משך שנים על היחידה לתגובות קרב בצה״ל, פרוטוקול טיפולי ושיטת עבודה בשם ״דוקותרפיה״.
בתחילת 2020 הציג יונתן את הנושא הייחודי ופורץ הדרך הזה על הבמה המכובדת של Tedx. 
במפגש המלווה את הקרנת ״לחתוך את הכאב״, יספר יונתן עוד על דוקותרפיה תוך הבאת דוגמאות וסיפורים מתוך עבודתו בתחום בעשור האחרון.
הרצאה זו הועברה בחוגים לפסיכולוגיה ובאוניברסיטאות רבות וכמו כן בכנסים של פסיכולוגים, שופטים ועובדים סוציאליים, בבתי חולים ובתי חולים פסיכיאטריים.

 

ההקרנה פתוחה לקהל הרחב - כולם מוזמנים!​
ההקרנה פתוחה לכ-ו-ל-ם. יש להרשם מראש כדי לשריין מקום (ההרשמה בתחתית העמוד).
הסרט "לחתוך את הכאב" ומפגש דוקותרפיה עם הבמאי אינם מתאימים לילדים.
התשלום בעבור ההקרנה וההרצאה הוא אופציונלי, כל אחד משלם על פי רצונו ויכולתו ונועד לתמוך בעבודתנו, לעזור לנו להביא את הסרט לכמה שיותר צופים.

 

 

הרשמה לצפייה ישירה בסרט "לחתוך את הכאב" + הקלטת מפגש דוקותרפיה עם הבמאי יונתן ניר.

הסרט והקלטת המפגש זמינים לצפייה עד ליום ראשון 22.5 בשעה 10:00 בבוקר (שעון ישראל)

*עם סיום ההרשמה תועברו לעמוד הסרט + תקבלו מייל עם לינקים

*המיילים שלנו נשלחים לעתים לתיבת קידומי המכירות/ספאם

*אם עדיין לא קיבלתם מייל, ודאו כי כתבתם אותו נכון