top of page

ספורים

בימוי: אוריאל סיני, דנה דורון | הפקה : הילה מדליה | ישראל | 55 דק | 2012

יום השואה הבינלאומי | מפגש 2 מתוך 3
הסרט והקלטת המפגש - יונתן ניר מארח את הבמאית דנה דורון ואת המפיקה הילה מדליה זמינים לצפייה עד ליום שלישי 31.1 בשעה 10:00 (שעון ישראל).
לצפייה ישירה הזינו פרטים בתחתית העמוד

הסרט הוקרן בעשרות פסטיבלים בארץ ובעולם, זכה להערכה בינלאומית רבה ובפרסים חשובים. ביניהם: זוכה פרס הסרט הטוב ביותר של הפורום הדוקומנטרי הישראלי ובפסטיבל הסרטים הבינלאומי CHICAGO. 
הבחירה הרשמית של פסטיבל הסרטים בירושלים.

צפו בטריילר (הסרט יוקרן עם כתוביות בעברית):

"יש מי שמסיר אותו באמצעות ניתוח ויש מי שמראה אותו בכל הזדמנות"
-גילי איזיקוביץ, הארץ

"על אף שלא ניתן לעצור את הדמעות במהלך הצפייה, המסר של הסרט הוא אופטימי"
-הניו יורק טיימס

"בסרט המרגש מאוד, ניתן לשמוע את סיפוריהם האישיים של ניצולי השואה ומשמעות המספר עבורם. אחד מהם מספר: "עם הזמן הפך הקעקוע לחלק בלתי נפרד מגופי. אני לא חושף אותו או מסתיר, אני מראה את זה בחוסר רצון לאלה שמתעניינים מתוך סקרנות, ובחפץ לב וזעם לספקנים. לעיתים קרובות צעירים שואלים אותי למה לא מחקתי את זה. השאלה מפתיעה אותי: למה שאמחק? אין רבים מאיתנו בעולם שנושאים את העדות הזאת".
-איילה אור-אל, YNET

תקציר
ספורים הוא מסע אחר מגוון עדויות של ניצולי שואה, המתעד את המעמד האובייקטיבי בו קיבלו הניצולים את המספר ואת רצף האירועים והחוויות בכניסה לאושוויץ. הגיבור הוא למעשה הקעקוע של המספר, מהותו והתגלגלותו לאורך השנים, מ1940 ועד היום. צלקות אילו, אחידות ואנונימיות ככל שיהיו פיזית, מתגלות כשונות ומגוונות, ומלאות חיים. הסרט משלב את העדות והפרספקטיבה האישית שתיארו השורדים, את תחושותיהם ומחשבותיהם בעודם "עושים היסטוריה" ומתקבלים למחנה המוות המוכר בתבל. הסרט מכיר בכך כי לא מדובר בעולם הולך ונעלם,, וכי המספר ומורשתו חיים ובועטים גם בימינו. סיפורם של הצעירים ששילבו את המספר בסיפור חייהם – ואף חקקו אותו על בשרם משקף זאת. נראה כי נוצרה פה מורשת שאליה כלל לא כיוונו הנאצים כשהגו את שיטת הסימון הזו לאסיריהם. וכי ככל הנראה, בכדי לאפשר שיקום, היו צריכים הקורבנות למסגר מחדש את הצלקות שעל גופם, ולתת להן משמעות חיובית, בשיעור מאלף על מה הופך אדם שניצל ממוות לשורד אמיתי, שמצליח, למרות הכל, לאהוב ולחיות בעולם שלנו. ספורים מראה כי אין דרך אחת להתייחס למה שאנו קוראים "שואה", וכי לכל שורד הגדרה אחרת ותפישת עולם שונה.

 

ההקרנה פתוחה לקהל הרחב - כולם מוזמנים!

ההקרנה פתוחה לכ-ו-ל-ם. יש להרשם מראש כדי לשריין מקום (ההרשמה בתחתית העמוד).

התשלום בעבור ההקרנה וההרצאה הוא אופציונלי, כל אחד משלם על פי רצונו ויכולתו ונועד לתמוך בעבודתנו, לעזור לנו להביא את הסרט לכמה שיותר צופים.

 

הרשמה

הרשמה לצפייה ישירה בסרט "ספורים" ולמפגש זום - יונתן ניר מארח את הבמאית דנה דורון והמפיקה הילה מדליה.

הסרט והקלטת המפגש יהיו זמינים לצפייה עד ליום שלישי 31.1 בשעה 10:00 (שעון ישראל)

*עם סיום ההרשמה תעברו מיד לעמוד הסרט*

*המיילים שלנו נשלחים לעתים לתיבת קידומי המכירות/ספאם

*אם עדיין לא קיבלתם מייל, ודאו כי כתבתם אותו נכון

תיבת ההרשמה לא נמצאת כאן? הסירו את חסימת התכנים (אינטרנט רימון ודומיו) ונסו שוב.

אם לא הצלחתם כתבו לנו מייל: 

info@yonatannir.com 

bottom of page